A magánélet és a munkahely közötti zsonglőrködés, időnként komoly kreativitást, és a megszokott "rend” megváltoztatásához szükséges bátorságot igényel. A most következő öt egyszerű stresszkezelési módszert, botorság nem megpróbálni. Persze, ha az elmúlt hetekben leépítések voltak a cégénél és felállították néhány hasonló pozícióban dolgozó munkatársát, érthető az eszeveszett hajtás, a túlórázások. De...
"Semmit sem mindenáron, csak ezt - már mint, hogy semmit sem mindenáron - mindenáron” – szoktam mondani a pszichiátriai és/vagy life coach konzultációimon. Valaha dolgoztam olyan vezetői pozícióban, ahol az elődöm, akivel nem ismertük személyesen egymást, az irodai székben (székünkben) kapott halálos agyvérzést. Hát, ezért vallom, hogy: „Semmit sem mindenáron, csak ezt mindenáron.”
Menetrendszerű, programozott leállások
Programozza be előre a "kikapcs” gombot. Amikor minden héten, menetrendszerűen lesz legalább egy-egy:
♦ közös családi programjuk;
♦ olyan program (hobby, mozi, korizás, barátok, barátnők, stb.), ami kifejezetten az Ön személyes feltöltődését szolgálja.
Rögzítse jó előre ezeket az időpontokat, tevékenységeket a határidőnaplójában, vagy az okostelefonba. Ezek, mint „heti bónuszok”, erőt és ösztönzést fognak adni a mindennapok "málenkij robotjában". (Lásd: Repin Hajóvontatók a Volgán c. festményét fent.)
Kérem, vegye elő MOST a mobilját | határidőnaplóját. MOST tervezze meg és rögzítse ezeket az örömórákat. Lehetőleg minél pontosabban, minél konkrétabban: kivel, mit, mikor, meddig, hol fog tenni, a "Lassan siess" elvnek megfelelően.
Ha a mit, kivel, hol kérdésekre nincs is még meg a válasz, legaláb a mettől-meddig legyen bejelölve előre. Aztán, ha megjön az ihlet, majd beírja utólag. Tartalommal kitölteni az erre félretett, elkülönített időt, ráér később is. Ez a proaktív ütemezés, sokat segít abban, hogy ezek az egyensúlyteremtő célok valóban meg is valósuljanak!
Enélkül hajlamosak lehetünk elaprózni az időt. És újabb hétvége múlhat el örökre együtt töltött "minőségi idő" nélkül.
Mark Twain mondta, hogy 20 év múlva sokkal jobban fogod bánni azokat a dolgokat, amikbe nem vágtál bele, mint azokat, amikbe belevágtál, de kudarcot vallottál.
Vessen véget, az időpazarlásnak
Ne csak rohanjon, dolgozzon, pörögjön állandóan, mint egy mérgezett egér, legyen produktív is. Ne a munkára fókuszáljon, hanem az eredményekre, az értékteremtésre. Ne csak az időt akarja kitölteni, hanem koncentráljon a legfontosabb céljaira. Arra, hogy mit akar igazán? Aztán erre fókuszáljon. "Fókuszálj, ne kuszálj!" - szoktam mondani pszichiátriai rendeléseimen és life coach tanácsadásaimon.
Legyenek a "fontos” teendői a "sürgősek”! Tekintse át azokat a mindennapi tevékenységeit, amelyeknek sem a magánéletében, sem a munkahelyén nincs jelentőségük, aztán minimalizálja a rájuk pazarolt időt.
Ilyen "idő-aranytartalék”, még feltárható "aranybánya" ott rejtőzhet néhány rossz szokása mögött. A tévézésre, közösségi oldalak nézegetésére elfecsérelt idő jelentős része ilyen lehet. Ne, az alvásidőből "vegyen el”, ne onnan "spóroljon”, hanem inkább ezekből. A sikeres és boldog emberek nem pazarolják mások életének nézésére saját idejüket. Jobb, célravezetőbb szokásuk van ennél. Inkább felelősséggel megélik mindennapjaikat.
Amennyiben fontosnak tartja ezeket az ismereteket, kérem, ossza meg a Benzo Blogot rokonaival, barátaival és ismerőseivel. Vigyázzon rájuk is!
Kérem, ne feledje el kitölteni a Benzodiazepin szedési kérdőívet!
Nevess többet, szeress jobban, tanulj még...