STRESSZOLDÓ ÉS GYÓGYÍTÓ GYAKORLATOK
A HÉTKÖZNAPOKRA
MOZGÓSÍTSUK ENERGIÁINKAT - CSIKUNG
Életerő azaz csí - ebből kell a legtöbb, hogy napjainkat tartalommal megtöltve, energikusan éljük. Az egyre népszerűbb kínai mozgásterápia, a csikung megoldást jelenthet az energiánkkal való ésszerű gazdálkodásra, stresszoldásra és gyógyulásra.
A taoizmus szent ábráját, a jin-jang gömbmetszetét szinte mindenki ismeri a világon. Viszont azt már kevesebben tudják, hogy a kínai elképzelés szerint, ez az egész univerzumot átható kettősség, amely magyarázat a lét teljességére, a benne zajló harcra, de a kiegyenlítődésre is. A csikung ez utóbbi útjait tárja föl gyakorlói és a beavatottak előtt.
MI A CSIKUNG?
A taoizmussal azonos gyökerű, életenergiákat mozgató gyakorlategyüttes - teljes nevén Csung Jüan Csikung -, amely a világon egyre több embernek segít visszanyerni, optimalizálni saját erőit. A csikungnak több szintje létezik: a Felemelkedés Iskolája, a Képterápia és a Tudástranszplantáció.
- Az első szintje viszonylag könnyen elsajátítható, bár több - egészen pontosan ötszintű tudásból és gyakorlatsorból áll, amelyeket mesterektől lehet eltanulni - mondja Balasi Ágnes oktató, aki szerint csökkent a stressz szintje és életerősebb személyiséggé vált, mióta maga is gyakorolja, oktatja a kínai gyakorlatsort. - Az első három szinten az egészségi állapot javulása érhető el, illetve elkezdődik a gyógyításra való felkészítés. A negyedik és főleg az ötödik szint már csak kevesek számára hozzáférhető. Ezek az élőlények közötti kommunikációt és az emberi társadalmi folyamatok valódi (csíből, taóból megérthető) ok-okozati összefüggéseit tárják föl.
MIT JELENT A SZÓ?
A „csí” az életenergiát jelöli, a lét különböző szintjeit, a világegyetem teljességét - benne az embert - átható életenergia-szubsztancia, amely egyszerre anyag, energia és információ. A „kung” cselekvés, munka, felhasználás, gyakorlás; együtt tehát a csí irányítása, felhasználása. Vagyis: az életenergia megfelelő felhasználása.
MIKÉNT HAT?
- Minden gyakorlat növeli az energiaháztartást, és pozitív irányba változtatja annak minőségét. A külső hatásokkal szemben ellenállóbbá és erősebbé tesz bennünket. Ezáltal a stresszhatások kisebb mértékben befolyásolhatják hétköznapjainkat - véli az oktató. - Mivel minden energiaáramlásnak akadálymentesnek kell lennie, a legfontosabb, hogy a testünkben, lelkünkben áramló energiák akadálytalanul végezhessék munkájukat. Ennek eredményeképpen válhatunk csak egészségessé. A tanítás módszere nem szokványos. A rejtett érzékek - megérzések, finomabb érzékelések - kibontakozása történik a gyakorlatok végzése közben. Ezeknek köszönhetően teljesebb képet kapunk a világról, mint annak előtte. Fontos, hogy megismerjük, fejlesszük magunkat, és a nem kívánt tulajdonságainkat a gyakorlás során erényekké változtassuk. Ha megismerjük önmagunkat, a teljességet ismerjük meg, ugyanis az ember a makrokozmosz mikrokozmosza, az Univerzum kicsiny mása. S mint ilyen, azzal teszi a legjobbat a világnak, ha önmagán dolgozik.
KIKNEK AJÁNLOTT?
Stresszes életet élőknek, szorongóknak, akik nem képesek az energiáik feltöltésére vagy betegek. Az elvégzett gyakorlatok az élet számtalan területén kínálnak megoldást.
A kezdőknek ajánlott, hogy legalább alapszinten oktatótói sajátítsák el a csikung gyakorlatsorait, melyek aztán bármikor elvégezhetőek.
Árvai Magdolna
Veszprém: Kovács Lajos, természetgyógyász, nemzetközi csikungtanár +36-20-454-85-48
Szeged: Molnár Károly, + 36-30-276-61-49
Debrecen, Nyíregyháza: Tőke Csaba, + 36-30-593-28-21
Bicske: Ízing Patrik, + 36-30-475-9890
Bp., Érd: Balasi Ágnes, nemzetközi csikungtanár +36-20-415-91-23
www.csikung.hu
Nők Lapja - 2011.02.02.
Amennyiben fontosnak tartja ezeket az ismereteket, kérem, ossza meg a Benzo Blogot rokonaival, barátaival és ismerőseivel. Vigyázzon rájuk is!
Kérem, ne feledje el kitölteni a Benzodiazepin szedési kérdőívet!
Nevess többet, szeress jobban, tanulj még...
Dr. Kopácsi László
pszichiáter, life coach és benzo blogger
gyógyszer-leszokás specialista
Benzo Blog (2014) elindítója és szerzője a társadalmi felelősségvállalás és környezetvédelem jegyében