Ne szedje a Duloxetin STADA‑t, ha
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben alkalmazott, valamint alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A Duloxetin STADA hatóanyaga, a duloxetin más gyógyszerekben is megtalálható, melyek egyéb betegségek kezelésére szolgálnak:
♦ cukorbetegséghez társuló neuropátiás fájdalom, depresszió, szorongás és a vizelet elcsepegése.
Kerülni kell egynél több ilyen készítmény alkalmazását. Ha szed más duloxetin-tartalmú gyógyszert, beszéljen kezelőorvosával.
Kezelőorvosa fogja eldönteni, hogy a Duloxetin STADA‑t szedheti‑e más gyógyszerekkel együtt.
Kezelőorvosával történt előzetes megbeszélés nélkül ne kezdje el, vagy ne hagyja abba semmilyen gyógyszer szedését, ideértve a vény nélkül kapható vagy a gyógynövénytartalmú készítményeket is.
Azt is közölje kezelőorvosával, ha az alábbiak bármelyikét szedi
♦ Monoamino-oxidáz gátlók (MAOI)
Nem szedheti a Duloxetin STADA‑t, ha jelenleg vagy a közelmúltban (a legutóbbi 14 napon belül) egy monoamino-oxidáz gátló (MAOI) nevű – szintén depresszió elleni – gyógyszert szed, illetve szedett.
A MAOI‑k közé tartozik pl. a moklobemid (egy depresszió elleni készítmény) és a linezolid (egy antibiotikum).
Súlyos, vagy akár életet veszélyeztető mellékhatásokhoz vezethet, ha a MAOI‑t számos vényköteles gyógyszerrel, közöttük Duloxetin STADA‑val együtt szedi.
Legalább 14 napot kell várnia a MAOI szedésének abbahagyását követően, mielőtt a Duloxetin STADA‑t szedheti.
A Duloxetin STADA szedésének leállítása után is legalább 5 napot kell várni, hogy a MAOI szedését elkezdhesse.
♦ Álmosságot okozó gyógyszerek
Ezek közé tartoznak a kezelőorvos által felírt gyógyszerek, mint pl. a benzodiazepinek, az erős fájdalomcsillapítók, az antipszichotikumok, a fenobarbitál és az antihisztaminok.
♦ Szerotoninszintet növelő gyógyszerek
Triptánok, tramadol, triptofán, SSRI‑k (pl. paroxetin és fluoxetin), SNRI‑k (mint a venlafaxin), triciklusos antidepresszánsok (pl. klomipramin, amitriptilin), petidin, közönséges orbáncfű és MAO‑gátlók (pl. a moklobemid és linezolid)
Ezek a gyógyszerek fokozzák a mellékhatások kockázatát; ha szokatlan tüneteket észlel ezen gyógyszerek és a Duloxetin STADA együttes szedése alatt, keresse fel kezelőorvosát.
♦ Szájon át szedhető véralvadásgátlók vagy a vérlemezkék összecsapódása ellen ható gyógyszerek Olyan gyógyszerek, amelyek hígítják a vért vagy gátolják a véralvadást.
Ezek a készítmények növelhetik a vérzés kockázatát.
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Közölje kezelőorvosával, ha a Duloxetin STADA szedése alatt teherbe esik, vagy terhességet tervez. Csak akkor szedjen Duloxetin STADA‑t, ha előzetesen megbeszélte kezelőorvosával a kezelés lehetséges előnyeit és a magzatra gyakorolt mindenféle lehetséges kockázatot.
Bizonyosodjon meg róla, hogy a szülésznő és/vagy a kezelőorvos tud arról, hogy Ön Duloxetin STADA‑t szed.
Ha terhesség alatt szedik, az ehhez hasonló gyógyszerek (úgynevezett SSRI‑k) növelhetik egy perzisztens pulmonális hipertóniának (tartósan magas vérnyomás a tüdő ereiben – PPHN) nevezett súlyos állapot kockázatát, ami az újszülöttnél gyorsabb légzést és elkékülést okoz. Ezek a tünetek általában a születés utáni első 24 órában kezdődnek.
Amennyiben ez előfordul az Ön gyermekével, azonnal szóljon a szülésznőnek és/vagy kezelőorvosának!
Ha a terhesség vége körüli időszakban Duloxetin STADA‑t szed, gyermekénél felléphetnek bizonyos tünetek a szülés után. Ezek a tünetek általában a születéskor vagy az azt követő néhány napon belül kezdődnek.
A tünetek közé tartozhatnak a petyhüdt izmok, remegés, nyugtalanság, elégtelen táplálkozás, légzészavar és görcsrohamok. Ha gyermeke születése után ezek közül a tünetek közül bármelyik előfordul, vagy aggódik gyermeke egészsége miatt, szóljon kezelőorvosának vagy a szülésznőnek, akik megfelelő tanácsot tudnak adni.
Közölje kezelőorvosával, ha szoptat. Szoptatás ideje alatt nem javasolt a Duloxetin STADA szedése. Kérje kezelőorvosa vagy gyógyszerésze tanácsát.
A Duloxetin STADA szacharózt tartalmaz
Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.
A gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Adagolás
♦ Depresszió és cukorbetegséghez társuló neuropátiás fájdalom
A Duloxetin STADA ajánlott adagja 60 mg naponta egyszer, azonban kezelőorvosa írja elő az Önnek megfelelő adagot.
♦ Generalizált szorongás
A Duloxetin STADA ajánlott kezdő adagja naponta egyszer 30 mg, ezt követően a legtöbb beteg naponta egyszer 60 mg‑ot kap, azonban kezelőorvosa írja elő az Önnek megfelelő adagot.
Az adagot az Ön Duloxetin STADA‑ra adott válasza alapján napi 120 mg‑ig lehet emelni.
Az alkalmazás módja
A Duloxetin STADA‑t szájon át kell bevenni. A kapszulát egészben, kevés vízzel kell lenyelni.
Hogy ne felejtse el bevenni a Duloxetin STADA‑t, könnyebb, ha minden nap azonos időben veszi be.
Az alkalmazás időtartama
Beszélje meg kezelőorvosával, hogy mennyi ideig kell a Duloxetin STADA‑t szednie.
Ne hagyja abba a Duloxetin STADA szedését, illetve ne változtasson az adagján a kezelőorvos utasítása nélkül.
Betegségének megfelelő kezelése fontos ahhoz, hogy Ön jobban érezhesse magát. Kezelés nélkül az Ön betegsége esetleg nem múlik el, illetve súlyosabbá és nehezebben kezelhetőbbé válhat.
Azonnal hívja fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha az orvos által előírtnál több Duloxetin STADA‑t vett be!
A túladagolás tünetei közé tartozik az álmosság, kóma, szerotonin szindróma (ritka reakció, mely okozhat fokozott boldogságérzést, álmosságot, ügyetlenséget, nyugtalanságot, részegségérzést, lázat, verejtékezést vagy izommerevséget), görcsroham, hányás és gyors szívverés.
Ha elfelejtett bevenni egy adagot, pótolja, amilyen hamar eszébe jut.
Azonban ha elérkezett a következő adag ideje, hagyja ki az elfelejtett adagot, és csak a szokásos adagot vegye be. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Ne vegyen be több Duloxetin STADA‑t, mint amennyit kezelőorvosa egy napra előírt.
A kezelőorvos utasítása nélkül NE hagyja abba a kapszulák szedését akkor sem, ha jobban érzi magát. Ha kezelőorvosa úgy gondolja, hogy már nincs szüksége a Duloxetin STADA‑ra, legalább 2 hét alatt fogja lecsökkenteni az adagot, mielőtt teljesen leállítaná a kezelést.
Néhány betegnél, akik a Duloxetin STADA szedését hirtelen hagyták abba, az alábbi tünetek jelentkeztek:
♦ szédülés, bizsergő, szurkáló érzés, elektromos áramütésszerű érzés (különösen a fejben), alvászavarok (valóságnak tűnő álmok, rossz álmok, álmatlanság), kimerültség, álmosság, nyugtalanság vagy izgatottság, szorongás, hányinger vagy hányás, remegés, fejfájás, izomfájdalom, ingerlékenység, hasmenés, fokozott verejtékezés vagy forgó jellegű szédülés
Ezek a tünetek általában nem súlyosak, és néhány nap alatt elmúlnak, de ha problémát okoznak Önnek, kérjen tanácsot kezelőorvosától.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Ezek a mellékhatások rendszerint enyhék vagy mérsékelten súlyosak, és gyakran néhány hét alatt megszűnnek.
Nagyon gyakori mellékhatások (10‑ből több mint 1 beteget érinthetnek)
♦ fejfájás, álmosság
♦ hányinger, szájszárazság
Gyakori mellékhatások (10‑ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek)
♦ étvágytalanság
♦ alvászavar, izgatottság, csökkent nemi vágy, szorongás, az orgazmus elérésének nehézsége vagy hiánya, szokatlan álmok
♦ szédülés, nehézkesség érzése, remegés, zsibbadás, beleértve a bőr zsibbadását vagy bizsergését
♦ homályos látás
♦ fülzúgás (hang észlelése a fülben olyankor is, amikor nincs külső hang)
♦ szívdobogásérzés
♦ vérnyomás-emelkedés, kipirulás
♦ gyakori ásítozás
♦ székrekedés, hasmenés, gyomorfájás, hányinger, gyomorégés vagy emésztési zavar, szelek távozása
♦ fokozott verejtékezés, (viszkető) kiütés
♦ izomfájdalom, izomgörcs
♦ fájdalmas vizelés, gyakori vizelés
♦ merevedési zavar, a magömlés változásai
♦ elesések (főként időseknél), kimerültség
♦ fogyás
Az ezzel a gyógyszerrel kezelt, depresszióban szenvedő gyermekeknél és 18 éves kor alatti serdülőknél némi fogyást észleltek, amikor először kezdték el szedni ezt a gyógyszert. Hat hónapnyi kezelést követően testtömegük hasonlóvá vált az azonos életkorú és nemű gyermekek és serdülők testtömegéhez.
Nem gyakori mellékhatások (100‑ból legfeljebb 1 beteget érinthetnek)
♦ torokgyulladás, ami rekedtséget okoz
♦ öngyilkossági gondolatok, alvászavar, fogcsikorgatás, a tájékozódás zavara, indítékhiány
♦ hirtelen akaratlan izomrángások, nyugtalanság vagy képtelenség a nyugodt ülésre vagy állásra, ingerlékenység, összpontosítási nehézség, az ízérzés megváltozása, a mozgások szabályozásának nehézsége, pl. a koordináció hiánya vagy akaratlan izommozgások, ún. „nyugtalan láb szindróma”, rossz minőségű alvás
♦ pupillatágulat (pupilla: szembogár, a szem közepén lévő sötét pont), látászavar
♦ szédülés vagy forgó jellegű szédülés, fülfájás
♦ gyors és/vagy szabálytalan szívverés
♦ ájulás, szédülés, szédelgés vagy ájulás felálláskor, a kéz- és/vagy lábujjak hidegsége
♦ szorító érzés a torokban, orrvérzés
♦ vérhányás vagy fekete, ún. szurokszéklet, gyomor-bélgyulladás, böfögés, nyelési nehézség
♦ májgyulladás, mely hasi fájdalmat és a bőr vagy a szemfehérje sárga elszíneződését okozhatja
♦ éjszakai verejtékezés, hólyagok, hideg verejtékezés, érzékenység a napfényre, fokozott hajlam a véraláfutás kialakulására
♦ izomfeszülés, izomrángás
♦ vizelési nehézség, illetve képtelenség, a vizelés indításának nehézsége, éjszakai vizelési kényszer, a megszokottnál több vizelet ürítése, gyengébb vizeletsugár
♦ kóros hüvelyi vérzés, a megszokottól eltérő menstruációs ciklusok, beleértve az erős, fájdalmas, szabálytalan vagy elhúzódó vérzéseket, szokatlanul enyhe vagy kimaradó vérzések, here- vagy herezacskó-fájdalom
♦ mellkasi fájdalom, hidegérzet, szomjúság, borzongás, melegérzet, járászavar
♦ hízás
♦ a Duloxetin STADA‑nak lehetnek olyan hatásai, amelyeket nem vesz észre, mint a májenzimek vagy a kálium-, kreatin foszfokináz-, vércukor- vagy koleszterinszint emelkedése a vérben
Ritka mellékhatások (1000‑ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek)
♦ súlyos allergiás reakció, mely nehézlégzést vagy szédülést okoz nyelv- vagy ajakduzzanattal, allergiás reakciók
♦ a pajzsmirigy csökkent működése, ami fáradtságot vagy hízást okozhat
♦ kiszáradás, alacsony nátriumszint a vérben (főleg idős embereknél, a tünetek közé tartozhat: szédülés, gyengeség, zavartság, álmosság vagy nagyfokú fáradtság, vagy hányinger vagy hányás, a súlyosabb tünetek: ájulás, görcsrohamok vagy elesés) a vizelet mennyiségét szabályozó, úgynevezett antidiuretikus hormon elégtelen termelődésének tünetegyüttese
♦ öngyilkos viselkedés, mánia (olyan rendellenesség, melynek tünetei a túlzott aktivitás, csapongó gondolatok és az alvásszükséglet csökkenése), hallucinációk, erőszakosság és düh
♦ „szerotonin szindróma” (ritka reakció, mely okozhat: fokozott boldogságérzést, álmosságot, ügyetlenséget, nyugtalanságot, részegségérzést, lázat, verejtékezést vagy izommerevséget), görcsrohamok;
♦ megnövekedett szembelnyomás (zöld hályog, glaukóma)
♦ szájnyálkahártya-gyulladás, élénkpiros vér a székletben, rossz lehelet, vastagbélgyulladás (amely hasmenéshez vezet)
♦ májelégtelenség, a bőr vagy a szemfehérje sárga elszíneződése (sárgaság)
♦ Stevens–Johnson-szindróma (súlyos betegség hólyagokkal a bőrön, a szájban, a szemen és a nemi szerveken), súlyos allergiás reakció, mely az arc vagy a torok hirtelen kialakuló duzzanatát váltja ki (úgynevezett angioödéma)
♦ szájzár
♦ szokatlan szagú vizelet
♦ menopauza (klimax) tünetei, kóros anyatej-termelődés férfiaknál és nőknél
Nagyon ritka mellékhatások (10 000‑ből legfeljebb 1 beteget érinthetnek)
♦ az erek gyulladása a bőrben (kután vaszkulitisz)
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Ez a gyógyszer különleges tárolási hőmérsékletet nem igényel. A nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
Mit tartalmaz az Duloxetin STADA?
♦ A készítmény hatóanyaga a duloxetin.
Duloxetin STADA 30 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
30 mg duloxetint tartalmaz (hidroklorid formájában) gyomornedv-ellenálló kemény kapszulánként
Duloxetin STADA 60 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
60 mg duloxetint tartalmaz (hidroklorid formájában) gyomornedv-ellenálló kemény kapszulánként.
♦ Egyéb összetevők
Kapszula tartalma: hipromellóz, hipromellóz-acetát-szukcinát, szacharóz, cukorgömböcskék (szacharóz, kukoricakeményítő), talkum, titán-dioxid (E171), hidroxipropilcellulóz.
Kapszulahéj: zselatin, titán-dioxid (E171), indigotin (E132), és sárga vas-oxid (E172) (csak a 60 mg‑os kapszulában).
Milyen a Duloxetin STADA külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
A Duloxetin STADA gyomornedv-ellenálló kemény kapszula.
A Duloxetin STADA gyomornedv-ellenálló kemény kapszulák duloxetin-hidroklorid pelleteket tartalmaznak, amelyek gyomornedvvel szembeni védő bevonattal vannak ellátva.
A Duloxetin STADA kétféle hatáserősségben kerül forgalomba: 30 mg és 60 mg.
♦ Duloxetin STADA 30 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
Alsó részén fehér, felső részén sötétkék, törtfehér gyomornedv-ellenálló pelleteket tartalmaz, 15,9 ±1 mm hosszúságú, és 5,82 ±1 mm szélességű gyomornedv-ellenálló kemény kapszula.
♦ Duloxetin STADA 60 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
Alsó részén zöld, felső részén sötétkék, törtfehér gyomornedv-ellenálló pelleteket tartalmaz, 19,4 ±1 mm hosszúságú, és 6,91 ±1 mm szélességű gyomornedv-ellenálló kemény kapszula.
♦ Duloxetin STADA 30 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
7, 10, 14, 28, 30, 50 adagonként perforált buborékcsomagolásban, 56, 60, 84, 90, 98, 112 vagy 140 db gyomornedv-ellenálló kemény kapszula buborékcsomagolásban, dobozban.
♦ Duloxetin STADA 60 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
7, 10, 14, 28, 30, 56, 60, 84, 90, 98, 100, 112 vagy 140 db gyomornedv-ellenálló kemény kapszula dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Németország
Gyártó
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Németország
STADA Arzneimittel GmbH
Muthgasse 36
1190 Wien
Ausztria
Clonmel Healthcare Ltd.
Waterford Road
Clonmel, Co. Tipperary
Írország
Centrafarm Services B.V.
Nieuwe Donk 9
NL-4879 AC Etten-Leur
Hollandia
STADA Nordic ApS. (PharmaCoDane ApS)
Marielundvej 46A
2730 Herlev
Dánia
Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban
az alábbi neveken engedélyezték
Ausztria | Duloxetin STADA 30, 60 mg magensaftresistente Hartkapseln |
Belgium | Duloxetine Eurogenerics 30, 60 mg harde maagsapresistente capsules |
Dánia | Duloxetin STADA |
Finnország | Duloxetin STADA 30, 60 mg kova enterokapseli |
Franciaország | Duloxetine EG 30, 60 mg, gélule gastro-résistante |
Hollandia | Duloxetine CF 30, 60 mg, maagsapresistente capsules, hard |
Horvátország | Duloksetin Stada 30 mg/60 mg tvrde želučanootporne kapsule |
Írország | Duloxetine Clonmel 30, 60 mg hard gastro-resistant capsules |
Luxemburg | Duloxetine Eurogenerics 30 mg gélules gastro-résistantes |
Magyarország | Duloxetin STADA 30, 60 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula |
Németország | Duloxetin STADA 30, 60 mg magensaftresistente Hartkapseln |
Portugália | Duloxetina Ciclum |
Románia | Duloxetina Stada 30, 60 mg capsule gastrorezistente |
Spanyolország | Duloxetina STADA 30, 60 mg cápsulas duras gastrorresistemtes EFG |
Svédország | Duloxetin STADA 30, 60 mg enterokapslar, hårda |
Szlovákia | Duloxetin Stada 60mg tvrdé gastrorezistentné kapsuly |
Szlovénia | Duloksetin STADA 30, 60 mg trde gastrorezistentne kapsule |
Duloxetin STADA 30 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
OGYI-T-22902/01 7× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/02 10× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/03 14× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/04 28× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/05 30× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/06 50× adagonként perforált
buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/07 56× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/08 60× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/09 84× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/10 90× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/11 98× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/12 112× buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/13 140× buborékcsomagolásban
Duloxetin STADA 60 mg gyomornedv-ellenálló kemény kapszula
OGYI-T-22902/14 7× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/15 10× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/16 14× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/17 28× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/18 30× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/19 56× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/20 60× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/21 84× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/22 90× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/23 98× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/24 100× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/25 112× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
OGYI-T-22902/26 140× PVC/PCTFE/PVC//Al buborékcsomagolásban
A betegtájékoztató felülvizsgálatának dátuma: 2018.08.
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2022.10.
A Duloxetin STADA (duloxetin) betegtájékoztató korábbi változata (tanulságos lehet megnézni): 2021.12.
A Duloxetin STADA (duloxetin) betegtájékoztató korábbi változata (tanulságos lehet megnézni): 2020.05.
A Duloxetin STADA (duloxetin) betegtájékoztató korábbi változata (tanulságos lehet megnézni): 2019.09.
A Duloxetin STADA (duloxetin) betegtájékoztató korábbi változata (tanulságos lehet megnézni): 2019.02.
A Duloxetin STADA (duloxetin) betegtájékoztató korábbi változata (tanulságos lehet megnézni): 2015.08.
Forrás:https://www.ogyei.gov.hu